

BREEAM-NL Expert In Use
- 08 mei 2025
- Van Bylandt Huis, Den Haag
- DGBC
Datum
di 18 mei 2021 | 12:00
Dit evenement heeft reeds plaatsgevonden.
Bekijk de agenda voor aankomende evenementen en trainingen.
DGBC wil de circulaire bouwoplossingen verbreden en toepasbaar maken naar de gehele bouwsector. Duidelijkheid helpt de markt. Ook om invulling te geven aan bijvoorbeeld de doelstelling om 100% circulair te zijn in 2050. Een belangrijke vraag daarbij is: hoe krijgt circulariteit een plek in de gehele bouwopgave? Om hier antwoorden op te krijgen worden er indicatoren geïdentificeerd, die circulariteit steeds een stapje concreet, meetbaar en toepasbaar maken. DGBC heeft in 2018 een Framework for Circular Buildings?opgesteld, gericht op de nieuwbouw. Op 18 mei presenteren we het nieuwe Framework voor circulaire bestaande gebouwen. Meld je aan voor het webinar om hier meer over te weten te komen.
Het circulaire framework voor bestaande gebouwen richt?zich specifiek op het toepasbaar en meetbaar maken van circulariteit in de bestaande bouw en?BREEAM(-NL) In-Use. Tijdens het webinar zal Merlijn Blok, Metabolic, de opbouw van het circular framework toelichten . De indicatoren vanuit het framework zijn ook naast de bestaande duurzaamheidsrichtlijn BREEAM(-NL) In-Use gelegd om te ontdekken op welke punten deze richtlijn kan worden aangevuld. Jip van Grinsven, Alba Concepts, Olaf Oosting, Valstar Simonis en Jeroen Kanselaar, SGS Search, vertellen meer over de uitwerking van de concrete credits en de mogelijkheden die het framework biedt. Ruben Zonnevijlle gaat tijdens de afsluiting in gesprek met de panelleden over de mogelijkheden en uitdagingen die dit framework biedt.
Introductie en doelstelling | |
Circulair Framework voor Bestaande Gebouwen door Merlijn Blok, Metabolic | |
Indicatoren en Aanbevelingen door Jip van Grinsven, Alba Concepts, Olaf Oosting, Valstar Simonis & Jeroen Kanselaar, SGS Search | |
Paneldiscussie en vragen uit de chat onder leiding van Ruben Zonnevijlle |
DGBC werkt samen?met Circle Economy, Metabolic, SGS Search, Alba Concepts en Valstar Simonis. Het framework is mede mogelijk gemaakt door de Laudes foundation, Bouwinvest en Schiphol.?
Inschrijven voor het webinar kan via de inschrijfknop links. Je wordt doorgeleid naar Zoom. Deelname is gratis.
DGBC werkt samen met Circle Economy, Metabolic, SGS Search, Alba Concepts en Valstar Simonis. Het framework is mede mogelijk gemaakt door de Laudes foundation, Bouwinvest en Schiphol. Naast de auteurs van de samenwerkende partijen zijn er ook experts geconsulteerde experts in de zogenoemde klankbordgroep.
Jacco Verstraeten-Jochemsen – Circle Economy
Ruben Zonnevijlle – DGBC
Leonie de Boer – DGBC
Peter Gabriëls – DGBC
Rudy van der Helm – DGBC
Merlijn Blok – Metabolic
Nico Schouten – Metabolic
Mirjam Schmull – Brokkenmákers
Hylke Faber – Brokkenmákers
Kees Faes – SGS Search
Jeroen Kanselaar – SGS Search
Jip van Grinsven – Alba Concepts
Marie-Sophie Res – Alba Concepts
Olaf Oosting – Valstar Simonis
Pam van der Klundert – Bouwinvest
Inge van Baardwijk – Schiphol
Zaida Thepass en Robbin Smeets – CBRE
Yvette Watson – Phi Factory
Rudolf Scholtens – RHDHV
Peter Buurman en Casper de Schrevel – Deerns
Theo Peters – Achmea
Rutger Oorsprong – Gemeente Amsterdam
Guido den Teuling – Redevco
Laurens de Lange – Universiteit Utrecht